Dursun Özbek: Tutunacak bir dal ararsan mutlaka bulursun

Galatasaray’da Teknik Direktör Okan Buruk’un imza törenine katılan Başkan Dursun Özbek, futbol gündemine ait birçok konuya yorum getirdi.

Okan Buruk’un adını Galatasaray tarihine altın harflerle yazdırdığına vurgu yapan Özbek, “Daha birlikte kazanacak çok kupamız var. Hocamızla hiç fiyat konuşmadık. Kendisi adeta boş mukaveleye imza attı. Hocamız benim 50 yıllık iş hayatımda çalışması en zevkli kişilerden bir tanesi” dedi.

Başkan Özbek şöyle sdevam etti:
“1996-2000 yılları arasındaki model, Galatasaray tarihi için çok önemli. Ben aynı havayı yine yakaladığımızı düşünüyorum. O zaman ligde 4 sene şampiyon olup Avrupa’da kupa elde etmiştik. Bundan sonraki hedefimiz geçmiştekilerle yetinmek değil. Geçmiş başarılarımızın üstüne koyarak ilerlemek istiyoruz.”

‘Bize rakip fark etmez’

Sportif AŞ’den istifa eden Erden Timur’a da cevap veren Dursun Özbek, “Erden kardeşimi kulübe 2016 yılında benim forma sponsorum olması için davet ettim. Daha sonrasında iyi işler yaptık. Her zaman Galatasaray’a bağlı bir arkadaşımız oldu. Biz yeni dönemde seçildiğimizde yine kendisiyle çalışmaya başladık. Ben kendisine teklifte bulundum. Erden kardeşim genç ve hassas bir kişiliğe sahip. Bu sebeple bazı şeylerden etkilendi. Kendisinin iyi bir Galatasaraylı olduğunu düşünüyorum. Erden Timur’un Galatasaray’a olan hizmeti hiçbir zaman yok sayılamaz. Galatasaray ile ilişkileri devam edecektir. Galatasaray dediğiniz zaman 500 yıllık bir çınar. Eğer tutunacak bir dal ararsan mutlaka bulursun. Bana kırgın olduğunu düşünüyorum. Ben de ona kırgın değilim” diye konuştu.
Transfer bütçesini, satılacak ve gönderilecek futbolcular sonrasında netleşeceğini ifade eden Galatasaray Başkanı, “Takip edenler vardır ama transferin başı başkandır. Bu hep böyleydi” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’de başkanlık seçimleri hakkında yönetilen soruyu da cevaplandıran Dursun Özbek, “Bize rakip fark etmez. Ben her ikisiyle de çalıştım. Aziz Bey ile de önceki dönemden başkan olarak denk gelmiştik. Kendi iç işlerini ilgilendiren bir konu. Camiaları adına hayırlısı olsun” yorumunu yaptı.

“ASIL WINNER GALATASARAY”

Galatasaray ile iki yıllık yeni sözleşme imzalayan ve yıllık 110 milyon lira alacağı açıklanan Teknik Direktör Okan Buruk, “Her zaman kupaları kazanmak isteyen taraftarlarıyla birlikte asıl winner Galatasaray’dır. Biz de ona hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi.

Hedeflerini, yine şampiyonluk ve Avrupa’da başarılı olmak diye tanımlayan Buruk, “Ekibimizle birlikte hedef 25. şampiyonluğu elde ederek, 5. yıldızımızı takmak. Bu seneki mottomuz bu. İnşallah taraftarlarımızla birlikte bu hedefe ulaşacağız” ifadesini kullandı.
Erden Timur’un kulüpten ayrılmasının takımı etkilemeyeceğine vurgu yapan Okan Hoca, “Oyuncularımız Galatasaray’a gönülden bağlılar. Erden Bey de aynı şekilde. Dışarıdan da olsa oyuncularla alakalı destek verecektir” yorumunu yaptı.

Fenerbahçe’nin yeni sezonda Teknik Direktör Jose Mourinho ile çalışacağının hatırlatılması üzerine Okan Buruk, “Görüşmelerde ben yoktum! Konunun benimle alakalı olduğunu düşünmüyorum. Geçen seneden daha rekabetçi bir lig yaşanacağını düşünüyorum. Bizim teknik direktör olarak avantajımız bu ligi tanımak ve daima içinde yer almak. Rakiplerimizin hocasının ve oyuncularının kim olduğu bizim için çok önemli değil. Biz kendi işimize odaklanacağız” diye konuştu.

Fenerbahçeli Batshuayi ile ilgili bir düşüncelerinin bulunmadığını söyleyen Buruk, Barcelona’da forma giyen İlkay Gündoğan için de şunları söyledi:

“İlkay iyi bir Galatasaraylı. Futbolculuğunun yanı sıra iyi bir insan ve kişiliğe sahip. Tabii ki takımımda görmek isterim. Bildiğim kadarıyla bir yıl daha kontratı var. Şu an için Barcelona’da devam edecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx