Yılmaz Tunç’tan Kayseri’de yaşanan olaylara ilişkin açıklama: Milletimizin arasına nifak tohumları ekmek isteyenler asla amacına ulaşamayacak

T24 Haber Merkezi

Kayseri’de 5 yaşındaki bir çocuğun Suriyeli bir kişi tarafından istismar edilmesi şehirde ve ülke genelinde büyük infial yarattı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, konuyla ilgili, “Milletimizin arasına nifak tohumları ekmek isteyenler asla amacına ulaşamayacak” dedi.

Bu olayın ardından iktidara ve Suriyeli sığınmacılara yönelik tepkiler artarken, Suriye’de de Türk bayrağına saldırılar gerçekleştiği ve Türk TIR’larının ateşe verildiği iddia edildi. 

TIKLAYIN – Türkiye’nin Suriye’de kontrol ettiği bölgelerde halkın sokağa indiği ve Türk bayrağı parçaladığı iddia edildi

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, konuyla ilgili X hesabından yaptığı açıklamada, “Suriyeli sığınmacılar üzerinden milletimizin birliğini ve ülkemizin huzurunu bozmaya yönelik faaliyetler ile sosyal medyada yapılan provokatif girişimler ve asılsız iddialarla ilgili soruşturmalar sürdürülmekte olup, ilgili kişilere gözaltı kararları verilmektedir” dedi.

Tunç’un açıklamaları şu şekilde:

“Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde meydana gelen çocuk istismarı olayıyla ilgili Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüpheli şahıs, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır.

Çocuk ve ailesi ise devletimizin koruması altındadır. Suriyeli sığınmacılar üzerinden milletimizin birliğini ve ülkemizin huzurunu bozmaya yönelik faaliyetler ile sosyal medya üzerinden yapılan provokatif girişimler ve asılsız iddialarla ilgili Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından soruşturmalar sürdürülmekte olup, gözaltı kararları verilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Bağımsız ve tarafsız Türk yargısı, kanunlar çerçevesinde gerekli cezaları uygulamaktadır. Ayrımcılık yaparak, ötekileştirerek ve nefret dili kullanarak milletimizin arasına nifak tohumları ekmek isteyenler asla amacına ulaşamayacaktır.

Aziz milletimiz, sağduyulu davranarak ülkemizi karıştırmak isteyenlere asla müsaade etmeyecektir.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx